Sapanca Gezilecek Yerler

Sapanca Gölü: Marmara Bölgesi’nin çarpıcı güzelliklerinden biridir Sapanca Gölü. Uzunluğu 16 kilometredir. Yemyeşil bir doğa harikası olan bu göl kaynağını dağlardan gelen kar suyundan almaktadır. Alabalık türleri yoğundur gölde. Kıyısında piknik yapmak, hamakta uyumak, kitap okumak ve kuş seslerini dinlemek istiyorsanız Sapanca Gölü tüm bu güzellikleri önünüze sermeye hazır.

İstanbuldere: Ağaçlar içinde yemyeşil bir yerdir İstanbuldere. Dere kenarında, kuş seslerinin ruhunuzu yıkadığı, temiz havanın tüm hücrelerinizi ele geçirdiği harikulade bir köşe burası. Sapanca’ya 10 kilometre uzaklıktadır ve bölgedeki görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Bizans Devri Lahit ve Mezar Taşları: Gezi listenize eklemenizi önerdiğimiz yerlerden biri de Bizans Devri Lahit ve Mezar Taşları. Bizans döneminden günümüze kadar gelen lahitler, Sapanca hükümet konağı önünde yer alır. 2 tanesi 1976 yılında İlmiye Köyü’nde, diğer ikisi 1987 yılında Tem Otoyolu’nun yapım çalışmaları sırasında bulunmuştur.

Vecihi Kapısı: Net bir bilgi olamamakla birlikte Mimar Sinan tarafından yaptırıldığı düşünülür Vecihi Kapısı’nın. Tam bulunduğu alandan İpek Yolu’nun geçtiği rivayet edilir. Birkaç kez onarım gördüğü için günümüzde sadece ana gövdesi tarihi eser niteliğinde bulunur.

Sapanca Yaylaları: Sapanca’nın güzellikleri saymakla bitmez ama özellikle oksijen deposu yaylalarını mutlaka görmek için zaman yaratın. Karagöl Keremali, Çiçekli, Dikmen, Çiğdem ve Sultanpınar yaylaları en dikkat çekenler arasında gelir. 

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Tek Kişilik Standart Odaları yalnız seyahat eden konuklarımızın tercih ettiği odamızdır

İki Kişilik Standart Odaları aileler ile iki kişi seyahat eden konuklarımızın tercih ettiği odalarımızdır. 

 Aile Odalarında dilerseniz çift kişilik tek yatak veya iki ayrı tek kişilik yatak talep edebilirsiniz

×

Log in

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from Villa Belluci and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time